Witaj na Open Space 🚀

Open Space to podcast 🎙 i jednocześnie kanał na YouTube 🎥, w którym możecie mnie spotkać jako jednego z dwóch prowadzących

To miejsce rozmów o technologii 📱, programowaniu 💻 i korpo-życiu 👨🏻‍💻, których nieodłącznym elementem jest pachnąca, korporacyjna, mała czarna ☕️.

Prowadzący:

1. Kuba - Lead Mobile Developer oraz Programista i „entuzjasta” sprzętu z logo nadgryzionego owoca.
👉 https://twitter.com/jkornat

2. Hubert - na co dzień korpoludek i Senior Java Developer.
👉 https://linkedin.com/in/hubertchylik

Open Space #10 - Podsumowanie pierwszego sezonu 🚀

13 listopada 2019

Podsumowanie pierwszego sezonu 🚀 W tym odcinku podsumowujemy pierwszy sezon. Szczerze rozmawiamy o tym co wyszło, co nie... i co dalej 😏! Dziękujemy wszystkim za te pięć miesięcy i do zobaczenia w styczniu!

Open Space #9 - Hackowanie aplikacji mobilnych

28 października 2019

Pisanie aplikacji mobilnych i metody pisania (czytaj języki, framework'i) to jedno, ale pisanie ich w sposób zapewniający bezpieczeństwo użytkowników i ich danych - to drugie. W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o tym, jak się "hackuje" aplikacje mobilne, co potrafią dzisiejsze narzędzia oraz jak się przed nimi bronić. Uwaga ⚠️ jest technicznie! 😁

Open Space #8 - Nauka programowania dla dzieci

14 października 2019

Nauka programowania to od kilku lat bardzo "chodliwy" temat. Coraz to młodsi adepci zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki pisząc pierwsze "Hello-worldy", rozwiązując problemy z IDE czy próbując zrozumieć pętle. A my - wolontariusze z doświadczeniem - im w tym pomagamy, jak umiemy 😀. W ósmym odcinku Open Space rozmawiamy właśnie o nauce programowania dla dzieci, mentoringu, wolontariacie i kilku innych tematach!

Open Space #7 - Aplikacje mobilne - Hybrid vs Native

30 września 2019

Dwa obozy: Hybrid I Native. Na pierwszy rzut oka to samo, ale jednak nie do końca. W najnowszym odcinku dyskutujemy na temat podejścia do programowania aplikacji - natywnie, hybrydowo czy może React Native? Zapraszamy do słuchania 🥳!

Open Space #6 - Wrześniowe Apple Events - czy iPhone 11 to dalej innowacja

16 września 2019

Najgorętsze technologiczne wydarzenie mające miejsce raz do roku to wrześniowa konferencja Apple Events, na której zawsze pokazywane są najnowsze iPhone'y. Nie inaczej było w tym roku, ale w tym roku pokusiliśmy się o własny komentarz. Czy podoba nam się iPhone 11? Zapraszamy do wysłuchana odcinka!

Open Space #5 - Buzzword time - Cloud Computing

8 września 2019

Jak to mówią: "Z dużej chmury - mały deszcz". Czy aby na pewno ? W tym odcinku dyskutujemy na temat chmury... czyli rozmawiamy o tym jak AWS, Azure i GCP rządzą światem.

Open Space #4 - Nasze ulubione aplikacje na smartphone'y

19 sierpnia 2019

Czas pędzi jak oszalały - to już czwarty odcinek Open Space 😂.

Tym razem troche mniej technicznie, a bardziej lifestyle'owo, bo dziś rozmawiamy o naszych ulubionych aplikacjach na iOS i Android. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba!

Dajcie znać w komentarzach, czy używacie tych aplikacji albo polećcie swoich ulubieńców, a na pewno ich przetestujemy!

Open Space #3 - Buzzword time - Blockchain

6 sierpnia 2019

To już trzeci odcinek naszego technologicznego show! Tym razem poruszamy temat ze szczytu list buzzword'ów i hype'u, który jest nam szczególnie bliski. Chodzi oczywiście o Blockchain i jego sekrety. !

Open Space #2 - Prywatność vs. Social Media

22 lipca 2019

W drugim odcinku naszego show 😂 rozmawiamy o prywatności w social mediach i zagrożeniach z tym związanych.

Open Space #1 - Konferencje IT: WWDC & Spring IO 2019

8 lipca 2019

W pilotażowym odcinku naszego show 😂 rozmawiamy o konferencjach IT, na których byliśmy w tym roku (WWDC oraz SpringIO).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *